Project Description

Máte rádi vůni čerstvých bylinek? Láká Vás představa chladivého ledového čaje s příchutí máty, který si dopřáváte v klidném koutku Vaší zahrady obklopeni vůní rozmarýnu kvetoucího poblíž? Nebo rádi vaříte z čerstvých surovin a bylinky jsou ve vaší kuchyni velmi vítaným pomocníkem přípravě chutných pokrmů či léčivých čajů? Poradíme Vám, jak si vypěstovat svojí vlastní bylinkovou zahrádku.

 

Bylinky na zahradě i v truhlíku

Pokud máte to štěstí a bydlíte v rodinném domě, určitě pro Vás není problém pěstování bylinek na zahradě. Některé jejich druhy jsou prakticky nenáročné: například máta, petržel, pažitka, saturejka či oregano. Bydlíte-li v bytě, pěstujte bylinky v truhlíku nebo květináči. Na parapetě okna či na balkóně Vám budou vytvářet pěknou živou dekoraci.

bylinky v truhlíku

Čerstvé bylinky v kuchyni

Sklidili jste úspěšně bylinky ze zahrádky a teď vymýšlíte, co s nimi? Bylinky v kuchyni jsou báječným společníkem a dokáží pozvednout jakékoliv jídlo. Pokud dáte na kuře čerstvý rozmarýn, budě to úplně jiná chuť, než jakou jste doposud znali.

Čerstvé bylinky jsou totiž aromatičtější než jejich sušená varianta. Chuť pokrmu bude více výrazná a provoní celou vaši kuchyni. Některé bylinky ale nejsou příliš vhodné pro tepelnou úpravu – například pažitka. Zato se z ní dají dělat báječné tvarohové pomazánky a je ozdobou každé polévky.